Бонні Беінбрідж Коен
Процес Втілення
переклад статті зі збірки текстів про Body Mind Centering "Відчуття, Почуття і Дія"
Body-Mind Centering ®
це інтегрований підхід до руху, тіла та свідомості. Розроблене Бонні Бейнбридж Коен, це експериментальне дослідження, засноване на процесі втілення (embodyment) і застосуванні анатомічних, фізіологічних, психофізичних та принципів розвитку, використовуючи рух, дотик, голос і розум.
Процес втілення або тілесність (еmbodiment - переклад з англ.) - це процес буття, не процес діяльності, не процес мислення.
Це процес усвідомлення, в якому той, хто веде і свідок, розчиняються в клітинній свідомості.
Візуалізація та соматизація - це кроки до повного втілення, що допомагають нам повернутися до пре-свідомості зі свідомим розумом.
Втілення - це автоматична присутність, ясність і мудрість, яка не потребує пошуку чи зосередження
Так само, як в Дзен:
"Коли ти їсиш - їж, коли ти спиш - спи".
Ви можете виконувати наступні три кроки циклічно або ж в будь-якому порядку, щоб досліджувати і втілювати анатомічні структури (наприклад, власну печінку, меніск коліна, свою кров). Також можна використовувати ці три кроки у дослідженні та втілюванні ембріологічних процесів, що більше стосується усвідомлення простору, ніж структури.
Візуалізація
це процес, за допомогою якого мозок створює образи аспектів тіла, і таким чином, інформує тіло, що воно (тіло) існує. В цьому процесі є режисер або ведучий.
Наприклад, розгляньте картинку конкретної тілесної структури, та уявляйте цей образ під час усвідомлення цієї частини вашого тіла (внутрішнє кінестетичне бачення).
Соматизація
це процес, за допомогою якого кінестетичні (рухові), проприоцептивні (позиційні) та тактильні (доторку) сенсорні системи повідомляють організму, що воно (тіло) існує. У цьому процесі є свідок, внутрішнє усвідомлення процесу.
Наприклад, ви безпосередньо усвідомлюєте відчуття, що виникає в якійсь частині тіла через рух та/або дотик; або ви ініціюєте рух з певного місця в тілі та усвідомлюєте відчуття та почуття, що виникають. Що ви помічаєте? Які ваші відчуття, почуття, сприйняття? Як це впливає на ваш рух і вашу свідомість?
Тілесність (втілення)
це усвідомлення клітинами самих себе. Ви відпускаєте своє свідоме відображення. Це прямий досвід; тут немає проміжних кроків або перекладачів. Немає ні ведучого, ні свідка. Існує цілісне пізнання, свідомість моменту, що проживається та ініціюється самими клітинами. У цьому процесі мозок підключається в останню чергу.
Існує повне знання. Існує розслаблене усвідомлення. З цього процесу втілення виникає почуття, мислення, свідчення, розуміння. Джерелом цього процесу є любов.
Інструкції для виконання вправ BMC
Ви можете направляти внутрішнє пізнання ваших клітин, фокусуючись, для початку, непрямо, через ментальну візуалізацію, покладаючись на ті первинні відчуття, що виникають у мозку, а потім прямо, покладаючись на ті первинні відчуття, що виникають у клітинах, на яких ви фокусуєтесь.
Замість того, щоб зосереджуватися на сприйнятті мозком того, що відбувається в клітинах, зверніть увагу власне на клітини, що сприймають те, що відбувається всередині них самих.
Цей внутрішній сенсорний процес є ключовим принципом у втіленні всіх вправ BMC.
Всі зображення пропонуються в якості карт, що допоможуть починати власне дослідження. Проте дуже важливо в кінцевому підсумку зосереджуватись не на картографії, а на власному первинному досвіді. Клітинна увага - це відчуття, отримане від прямого досвіду того, що відбувається в клітинах без посередництва зображень. Клітинне пізнання - це знання, отримані безпосередньо з досвіду ваших клітин. У навчанні, де досвід є первинним, розуміння, що виникає в мозку, є вторинним.

Практикуючи цей процес досвідного навчання - привнесення свідомої уваги, з подальшим заглибленням у підсвідоме - ми розуміємо сутність природи та отримуємо доступ до джерела стародавнього способу пізнання. Процес втілення не залежить від усвідомлення необхідності продовження існування. Він має клітинну свідомість, тому він завжди присутній, і буде продовжувати інформувати і підтримувати вас.
Переклад з англійської Каті Таранової
Фото Ельвіри Дімерджи , Фестиваль сучасної тільесності ВТІЛО: весна (2017)
Made on
Tilda